Inhoud: 4 extra lange lessen om deze intense discipline te ontdekken. In hair hanging is het belangrijk om rustig de tijd te nemen, te luisteren naar je lichaam en je grenzen goed aan te voelen. Deze discipline vraagt om aandacht, zachtheid en kan zorgen voor een diepe verbinding met jezelf.
Deze module is vooral gericht op beginnende haarhangers, maar mensen met meer ervaring zijn ook welkom. We beginnen helemaal vanaf nul, maar toch zijn een goed lichaamsbewustzijn, een basisuithoudingsvermogen en wat kracht belangrijk om van start te kunnen gaan met hair hanging. Of je nu danst, yoga doet, les volgt bij Circusplaneet of een andere sport beoefent, iedereen met nieuwsgierigheid en openheid is welkom. Je hoeft zeker geen luchtacrobaat te zijn (al is het wel mooi meegenomen).
Tijdens eerste les zullen we vooral focussen op hoe we de haarknoop juist maken. Ook krijg je een korte theoretische uitleg over haar en waarom we aan ons haar kunnen hangen zonder helemaal kaal te worden. De eerste twee à drie verkennen we langzaam hoe het voelt om gewicht te dragen aan ons haar en bouwen rustig op. Later durven we misschien al eens één of twee voeten te laten zweven. En wie weet… vlieg je tegen het einde van de reeks al een beetje in de lucht.
Deze lessen duren iets langer dan gewoonlijk. Zo hebben we de tijd en ruimte om rustig op te warmen met specifieke oefeningen, de haarknoop met alle zorg te leren en elke stap met volle aandacht te beleven.
Voorwaarden om deel te nemen:
– geen onderliggende blessures hebben
– beschikken over een goed lichaamsbewustzijn
– een basis uithoudingsvermogen en kracht
– je haar moet minstens 2 à 3 cm tot over de schouders komen wanneer het nat, gekamd en steil is.
Iedereen heeft een andere hoofdvorm en neklengte speelt daar ook in mee, dus stuur bij twijfel over je haarlengte twee foto’s naar inschrijven@circusplaneet.be zodat de lesgever even kan bekijken of je haar lang genoeg is (één foto vanuit vooraanzicht met haren over de schouders en één foto vanuit achteraanzicht met haren hangend over de rug).
Benodigdheden te voorzien door de deelnemers:
- Een natuurlijke, organisch haarolie van hoge kwaliteit naar keuze (jojoba, rozemarijn, argan, amla…)
- Kammen:
1. Een borstel of kam om haren mee te ontwarren
2. Een puntkam

3. Een kam met lange tandjes (ongeveer 30mm), die dicht bij elkaar staan

- Normale, dunne haarrekkers
- Kleine haarelastiekjes
- Een spray fles (voor water) psh psh
- Eventueel een sjaaltje of doek om rond je hoofd te doen om de haarknoop tussen het hangen in te beschermen
- Een muts om je hoofd te bedekken na de les
- Comfortabele kledij
Docent: Sheila Decloedt
Wanneer: Op woensdag 7, 14, 21 en 28 januari, telkens van 19u15 tot 21u45
Waar: Circuskerk – Oud-Strijderslaan 1 – 9000 Gent
Voor wie: iedereen die zin heeft om hair hanging te proberen
Prijs: Basistarief € 100
Kortingen:
30% korting indien je recht hebt op een studietoelage of je kinderen op de schooltoeslag (€ 70)
80% korting indien je houder bent van een UiTPAS met kansentarief regio Gent (€ 20).
Kortingen zijn niet cumuleerbaar.
Vragen over het kortings- of kansentarief? Mail inschrijven@circusplaneet.be of bel 09/228.92.72
